Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

Archiwizacja danych ATC

Archiwizacja danych o sytuacji radiolokacyjnej ma kapitalne znaczenie z wielu powodów jak choćby:

  • analiza powypadkowa,
  • analiza krytycznych, niebezpiecznych sytuacji,
  • pozyskiwanie rzeczywistych danych do systemów szkoleniowych (zobacz: ATC-Symulator),

Ilość danych napływających z systemu zobrazowania wizji radarowej jest ogromna i zależy od wielu parametrów. Można ją oszacować na wielkość od 0,5 do 2MB/sek. Są to gigabajty danych. Nawet największe obecnie dostępne dyski twarde (macierze dyskowe) nie są w stanie przechować zapisanej sytuacji z kilku lub kilkunastu dni. Systemy działają na zasadzie stosu i najstarsze informacje są zamazywane i bezpowrotnie tracone.

ADR-02 jest niezawodnym i efektywnym cenowo rozwiązaniem tego problemu.
Dzięki zastosowaniu unikatowych algorytmów kompresji danych (know-how X-Serwis), uzyskano znaczące zmniejszenie ilości zapisywanych danych, 25 razy bez utraty jakiejkolwiek informacji (loss-less). Jeśli zapis realizowany będzie z niewielką utratą danych, ograniczoną do pojedynczych pixeli to możemy uzyskać kompresję danych nawet 70 krotną ! Dane o sytuacji radiolokacyjnej zapisywane są na trwałym, powszechnie dostępnym i chyba najtańszym obecnie nośniku danych jakim jest CD.

Oferowany jest w dwóch wersjach:

  • ADR-02A - przeznaczony do archiwizowania sytuacji radiolokacyjnej na stanowisku z analogowym zobrazowaniem sygnału
  • ADR-02C - przeznaczony do archiwizowania sytuacji radiolokacyjnej na stanowisku z cyfrowym zobrazowaniem sygnału

Sytuacja zapisana na CD może być odtworzona na dowolnym mikrokomputerze klasy PC oryginalnego w czasie rzeczywistym przy pomocy oryginalnego oprogramowania wykonanego przez nas i dostarczanego razem z ADR-02