Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

Transmisja radiowa

Jedną z wiodących działalności firmy X-Serwis jest dostarczanie aplikacji i urządzeń do bezprzewodowej transmisji danych. Wdrożone przez nas systemy eksploatowane są z powodzeniem w wielu przedsiębiorstwach i potwierdzają profesjonalizm i rzetelność zespołu X-Serwis

"...X-Serwis posiada w swej dyspozycji zespół specjalistów, zasadniczą wiedze i jest przygotowany do realizacji kompleksowych projektów bezprzewodowej transmisji danych..."
J.Lichoń
Siemens

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj sprawne funkcjonującą firmę bez dostarczanej na czas informacji. Dotyczy to w takim samym stopniu przedsięwzięć gospodarczych o rozbudowanej terytorialnie strukturze jak i przedsięwzięć o charakterze mobilnym. Informacje trzeba dostarczyć niezawodnie i na czas wybór medium transmisji ma, więc kapitalne znaczenie
"...X-Serwis godny jest polecenia jako rzetelny i profesjonalny partner..."
Dyr. ds. Rozwoju D.Gacoń'
BPT Telbank

Budowa sieci radiowej na rozległym geograficznie obszarze jest zadaniem bardzo prostym i szybkim w realizacji pod warunkiem dysponowania odpowiedniej jakości siecią szkieletową, przy pomocy, której można połączyć wszystkie elementy infrastruktury i uzyskać wymaganą jakość. Jeżeli wraz z budową sieci radiowej należy wybudować sieć szkieletową czas realizacji przedsięwzięcia jest trudny do przewidzenia i wymaga wielokrotnie większych nakładów finansowych.

Wysokie koszty utrzymania nowoczesnych systemów łączności radiowej o charakterze globalnym sprawiają, że wielu użytkowników skłania się ku operatorom publicznym. Należą do nich operatorzy telefonii komórkowej GSM/GPRS, Telbank S.A., czy inni usługodawcy (TETRA)
Operatorzy w zamian za niewielkie opłaty abonamentowe gwarantują odpowiednią jakość transmisji i pokrycie zasięgiem. Spoczywa na nich obowiązek zapewnienia poufności danych, konserwacji urządzeń i rozbudowy infrastruktury.


Więcej informacji na te temat w przykładach aplikacji korzystających z usług publicznych operatorów:

Zobacz też: