Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

MobiGUARD

 

Satelitarny system lokalizacji pojazdów umożliwia zarządzanie flotą pojazdów, ochrona przed kradzieżą, informowanie kierowców o trasach, warunkach drogowych zgodnie z wymaganiami Wspólnoty Europejskiej wymaga stosowania nowoczesnych technik opartych o GPS.

MobiGUARD - na którego składają się urządzenia montowane na pojazdach i oprogramowanie dyspozytorskie, spełnia wymagania standardów CarPC oraz ISO TC 204. Umożliwia:

  • Nadzorowanie pracy pojazdów, kontrolowanie ich położenia i ruch oraz wykonywanych zadań,
  • Obserwowanie parametrów technicznych pojazdów stopień załadowania, pracę chłodni, itp.,
  • Odbieranie i wysyłanie komunikatów tekstowych, szkiców map, planów, punktów serwisowych itd.,
  • MobiGUARD zaprojektowany został do działania w czasie rzeczywistym a oprogramowanie wykonane tak by nie było żadnych ograniczeń na liczę pojazdów ani na częstotliwość podawania pozycji i ilości przesyłanych komunikatów. Jest systemem skalowalnym, dodanie dodatkowych funkcji, zwiekszenie zadań wykonywanych przez komputer pokładowy możliwe jest w każdym czasie i zakresie. Dodawane są tylko kolejne moduły wykonawcze.
  • Rewelacyjny moduł transmisji danych drogą radiową dostosowany jest do dowolnego systemu łączności radiowej (EADACS, Motorola, NMT, GSM 900/1800, Mobitex, Inmarsat-C,..) lub kilku jednocześnie. W przypadku utraty zasięgu jednego systemu automatycznie wybierany jest inny. Standardowa dokładność pomiaru położenia wynosi ok.60 m. przy zastosowaniu DGPS wynosi poniżej 5 m. Możliwe jest jednoczesne oglądanie wielu pojazdów jednocześnie na jednym monitorze.
  • Nasze kilkuletnie doświadczenie, wdrożenia dla kilkuset pojazdów w Polsce potwierdzają słuszność wybranych rozwiązań techologicznych a klientom gwarantują zwrot inwestycji już w pierwszym roku eksploatacji.
  • W ciągu ostatnich trzech lat liczba kradzieży aut przekroczyła 230 tys. Gwałtownie rośnie liczba rozbojów i napadów na ciężarówki . Straty tym spowodowane idą w setki milionów złotych. MobiGUARD pozwala natychmiast zarejestrować fakt i miejsce napadu rabunkowego i umożliwia prowadzenie skutecznej interwencji.

Zobacz też:

Do pobrania: