Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

MultiPOS

Z początkiem XXI wieku elektroniczne karty płatnicze zdobywają w Polsce co raz to większe rzesze zwolenników. Z roku na rok przybywa ilość punktów sprzedaży akceptujących elektroniczne pieniądze. Niestety infrastruktura telekomunikacji przewodowej, jej operatorzy nie nadążają za potrzebami rynku. Niejednokrotnie doprowadzenie łączy stałych jest trudne technicznie i kosztowne. Zdarzające się awarie oraz metoda, w której wiele POS'ów konkuruje o dostęp do autoryzacji powodują, że czas transakcji znacznie się wydłuża lub w ogóle nie może dojść do skutku.
Skuteczną receptą jest zastosowanie MultiPOS - urządzenia - integrującego w sobie kilka systemów łączności:

  • przewodowy wg standardu AT,
  • bezprzewodowy, oparty na pakietowej transmisji w sieci Mobitex,
  • bezprzewodowy, oparty o inne sieci komórkowe.GSM, GPRS

Kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt POS'ów podłączonych do MultiPOS'a komunikuje się z Hostem za jego pośrednictwem. MultiPOS analizuje stan połączeń stałych i ich dostępność. W przypadku trudności w nawiązaniu połączenia (konfigurowalny time out) dane przesyłane są natychmiast do sieci bezprzewodowej. Wszystko to dzieje się bez udziału operatora, bezobsługowo. Najważniejszą zaletą urządzenia jest niezależność od typów POS, aplikacji Hosta itd. Nie ma ingerencji w oprogramowanie POS'ów i Hosta.

MultiPOS to pewność, bezpieczeństwo i szybkość transmisji danych.
Jest urządzeniem szczególnie przydatnym w miejscach gdzie kilkanaście, lub więcej POS'ów pracuje na niewielkim obszarze. Mogą to być Domy Towarowe, SuperMarkety, hale targowe itp. Ilość portów szeregowych w MultiPOS'ie można ustalać dowolnie, dodawać kolejne w dowolnym czasie (jedyne ograniczenie to konieczność rozbudowy w systemie czwórkowym, 4 porty , 8, 12, ..,256,...)


Schemat działania MultiPOS

 


Telbank Solution Provider