Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

Systemy typu embedded

Systemy typu embedded
Wprowadzenie na rynek przez QSSL nowej wersji systemy operacyjnego QNX ver 6..xx znanego jako QNX Momentics znacznie rozszerzyło bazę sprzętową po za platformę procesorów Inlet x86 i ułatwiło budowę systemów wbudowanych "embedded systems". Znacząco zwiększyła się szybkość tworzenia oprogramowania z zastosowaniem zestawu programistycznego QNX Momentics.

QNX Momentics zbudowany na otwartej, rozszerzalnej platformie Eclipse tworzy zintegrowane środowisko programistyczne IDE Programiści mają do wyboru języki programowania (C, C++, Embedded C++, Java) oraz platformy programistyczne (Windows, Solaris, QNX Neutrino).

Oprogramowanie może być wykonane na najpopularniejsze, w zastosowaniach typu embedded systems docelowe procesory jak : x86, MIPS, PowerPC, ARM, StrongARM, XScale, SH-4, QNX Momentics zawiera pakiety BSP do tych platform.

X-Serwis jako jedna z pierwszych firm w Europie doceniła możliwości, jakie daje zintegrowany pakiet QNX Momentics wykonując:

Oprogramowanie do Odometru OPT Vek 1881 "czarnej skrzynki" przeznaczonej dla szybkiej kolei w EC. Platformę programową stanowił specjalnie zaprojektowany "bezBIOSowy" mikrokomputer z procesorem AMD Elan SC520. X-Serwis wykonał IPL, Start-Up i drajwery do wszystkich urządzeń. Produkt wykonywany był w międzynarodowej kooperacji z niemiecką firmą DEUTA Werke GmbH oraz czeską firmą IBSmm s.r.o. - odpowiedzialnymi za projekt wykonanie hardwaru

Skankonwerter SC-PC01 unikatowe w skali światowej rozwiązanie do wizualizacji sygnału radarowego na ekranie monitora mikrokomputera klasy PC. Karta zaprojektowana, wykonana i oprogramowana przez X-Serwis przetwarza w czasie rzeczywistym analogowy sygnał radarowy na cyfrowy i we współpracy ze standardowa kartą graficzną umożliwia jego wizualizację na monitorze. Biblioteka procedur programistycznych, wykonana w QNX 6.xx umożliwia użytkownikom nanoszenie dowolnych podkładów graficznych, konfigurowanie sposobu wizualizacji. Produkt w wersji próbnej pomyślnie przeszedł testy w Przemysłowym Instytucie Telekomunikacji, w Instytucie Radiolakacji WAT. Stacje z SC-PCI01 pracują z powodzeniem na platformie wiertniczej PertoBalitic, na lotniskach Marynarki Wojennej i w PPL Okęcie w Warszawie. Produkt został nominantem V edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości i zgłoszony został do ochrony patentowej.

CP-1 celownik programowalny
zawierający nowatorskie rozwiązania w zakresie określania parametrów ruchu celu. Specjalnie zaprojektowany układ mikroprocesorowy, z procesorem PowerPC Motorola MPC5200 metodą kolejnych przybliżeń wylicza odległość do spotkania pocisku z celem. Informacje o celach jak i inne parametry wyświetlane są, za pomocą matrycy projekcyjnej, na półprzepuszczalnej płycie widzianej przez celowniczego w nieskończoności.. Współpracujemy w tym temacie z Wydziałem Uzbrojenia i Lotnictwa WAT i firmą Prexer. W 2004/2005 roku wdrożenie do produkcji seryjnej finansowane będzie ze środków Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, CP-1 zgłoszony został do ochrony patentowej

Nasze atuty

  • realizowanie zadań od fazy projektowania poprzez prace wykonawcze i montażowe po rozruch i serwis kompletnych instalacji,
  • możliwość realizacji unikalnych rozwiązań technicznych, poczynając od prac i badań naukowych.
  • bogate doświadczenie wynikające z wieloletniej stale doskonalonej współpracy z przemysłem i wojskiem
  • doświadczenie w realizacji przedsięwzięć B+R w formie projektu celowego Komitetu Badań Naukowych.,
  • interdyscyplinarny zespół specjalistów o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu,

Schemat AMD Elan

AMD Elan SC520 - mikrokomputer

Motorola Lite5200 z procesorem PowerPC MPC5200