Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

Stacja operatorska WR10PC

Wskaźnik radiolokacyjny WR10PC jest:

a) nowoczesnym i optymalnym rozwiązaniem problemu wizualizacji analogowego sygnału radiolokacyjnego w postaci cyfrowej wykorzystującym możliwości standardowych mikrokomputerów klasy PC.
b) stanowiskiem umożliwiającym dystrybucję wizji radiolokacyjnej w postaci cyfrowej i jej wizualizację na odległych stanowiskach roboczych

Możliwość zbudowania wskaźnika WR10PC w oparciu o standardowy sprzęt mikrokomputerowy klasy PC (również w wersji "utwardzonej" militarnej) pojawiła się całkiem niedawno w momencie, gdy szybkość pracy sprzętu PC osiągnęła poziom akceptowalny do prezentacji sygnałów radiolokacyjnych. Większość operacji takich jak konwersja analogowego sygnału radarowego na cyfrowy, wizualizacja sytuacji radiolokacyjnej realizowana jest programowo w czasie rzeczywistym (real time). Podstawowy element stanowiska WR10PC, skankonwerter SC-PCI umożliwia akwizycję analogowego sygnału pochodzącego z radaru, po jego transformacji do postaci cyfrowej "udostępnia go" po przez magistralę PCI (VME dla wykonań militarnych).
Oparcie się na standardowym sprzęcie PC, produktach "z półki" (COTS - commercial, off the szelf) produkowanym w olbrzymich ilościach, dało wspaniałe efekty:

  • cena stanowisk obniżyła się znacząco,
  • radykalnie wzrosła niezawodność i znacznie zredukowano czas potrzebny do usunięcia awarii,

Zobacz też:

Do pobrania:


zamów DEMO!