Nowe technologie Edukacja Kontakt O nas Dodaj do ulubionych Ustaw tę stronę jako startową

Osiągnięcia

Misją X-Serwis jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań informatycznych, w zakresie systemów czasu rzeczywistego mobilnej transmisji danych, podmiotom gospodarczym oraz instytucjom publicznym, a także zaspokajanie potrzeb polskiego rynku w dziedzinie zaawansowanych technologicznie usług i rozwiązań informatycznych.

X-Serwis miedzy innymi wykonał:

 • MobiCell/ATM moduł do transmisji danych z bankomatów w bezprzewodowych, pakietowych sieciach Mobitex, GSM GPRS. Moduł stanowią układ elektroniczny ("black box") i oprogramowanie, całość została nagrodzona wyróżnieniem " Złoty Topik" na Targach INTERTECHNOLOGY w Łodzi czerwcu 2000. Odbiorcami są Siemens, Wang-Olivetti. Produkt zgłoszony został do ochrony patentowej.

  Zobacz też:


   
 • MobiTerm - kompletne rozwiązanie do transmisji danych z podstacji energetycznych w bezprzewodowych, pakietowych sieciach Mobitex, GSM, GPRS, Tetra. Moduł stanowią koncentrator komunikujący się radiowo z terminalami rozmieszczonymi w podstacjach i oprogramowanie monitorujące. MobiTerm pozwala monitorować i sterować urządzeniami podstacji, dzięki czemu w każdej sytuacji nawet podczas awarii sieci przewodowych dyspozytor może w czasie rzeczywistym reagować na zdarzenia. Już sam odczyt zużycia energii on-line powoduje zmianę taryfy opłat i skutkuje poważnymi oszczędnościami. Odbiorcą jest Elektromontaż a MobiTerm montowany jest na podstacjach energetycznych Tramwajów Warszawskich.

  Zobacz też:


   
 • MIK - Personalny parkomat (nazwa robocza mKasownik) system pobierania opłat miejskich takich jak opłata za parkowanie, przejazdy komunikacją miejską oparty o technologie kart mikroprocesorowych. W zakresie kart mikroprocesorowych współpracujemy z niemiecką firmą Giesecke & Devrient. System Ebilet został wyróżniony na III OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI DROGOWNICTWA w maju 2000. Zastosowane rozwiązania sprzętowe i programistyczne są unikatowe w skali światowej a produkt zgłoszony został do ochrony patentowej.

  Zobacz też:


   
 • Odometr OPT Vek 1881 X-Serwis wykonał oprogramowanie do "czarnej skrzynki" przeznaczonej dla szybkiej kolei w EC. Produkt wykonywany jest w międzynarodowej kooperacji, współpracujemy z niemiecką firmą DEUTA Werke GmbH oraz czeską firmą IBSmm s.r.o. - odpowiedzialnymi za wykonanie hardwaru,
   
 • Skankonwerter SC-PCI unikatowe w skali światowej rozwiązanie do wizualizacji sygnału radarowego na ekranie monitora mikrokomputera klasy PC. Karta zaprojektowana, wykonana i oprogramowana przez X-Serwis przetwarza w czasie rzeczywistym analogowy sygnał radarowy na cyfrowy i we współpracy ze standardowa kartą graficzną umożliwia jego wizualizację na monitorze. Biblioteka procedur programistycznych umożliwia użytkownikom nanoszenie dowolnych podkładów graficznych, konfigurowanie sposobu wizualizacji. Produkt w wersji próbnej pomyślnie przeszedł testy w Przemysłowym Instytucie Telekomunikacji, w Instytucie Radiolakacji WAT. Pracują z powodzeniem na platformie wiertniczej PertoBalitic, na lotniskach Marynarki Wojennej i w PPL Okęcie w Warszawie. Produkt został nominantem V edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości i zgłoszony został do ochrony patentowej.

  Zobacz też:


   
 • CP-1 celownik kolimatorowy zawierający nowatorskie rozwiązania w zakresie określania parametrów ruchu celu. Specjalnie zaprojektowany układ mikroprocesorowy, metodą kolejnych przybliżeń wylicza odległość do spotkania pocisku z celem. Informacje o celach jak i inne parametry wyświetlane są, za pomocą matrycy projekcyjnej, na półprzepuszczalnej płycie widzianej przez celowniczego w nieskończoności. Współpracujemy w tym temacie z Wydziałem Uzbrojenia i Lotnictwa WAT i firmą Prexer. W 2004/2005 roku wdrożenie do produkcji seryjnej finansowane będzie ze środków Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, CP-1 zgłoszony został do ochrony patentowej.

  Zobacz też:


   

Dyrektor
ds. Badawczo-Rozwojowych
Jarosław Łuczak


Dyplom ATT

wyróżnienie Łódź

ebilet Lubin